Google’ın beklenen mobil özelliği nihayet geliyor

Google’ın beklenen mobil özelliği nihayet geliyor
Yazar

Google birçok güncelleme ile kullanıcılarını memnun ediyor. Yakın zaman önce Google Sesli Asistan özelliği için yeni özellik ekleyen şirketin mobil taraf için de beklenen özelliği nihayet tam anlamıyla geliyor. Google telefon dostu özellik ile artık mobil deneyimi artıyor.

Google telefon dostu özellik ile karşımıza çıkıyor

Bildiğiniz gibi Google 2016 yılından beri internet sitelerini kullanıcılara listelerken telefon dostu bir deneyim sunmaya çalışıyor. Birkaç yıldır deneği mobil dizin özelliği ile şirket mobil aramaların çoğunu stabil hale getirmişti. Yıllar içinde ve yavaş seyreden bu özellik son durağa geldi.

Mobil özelliği için Eylül ayını işaret eden Google, belirlenen tarihten itibaren tüm internet sitelerinin mobil sürümlerini endekslemeye başlayacak.

Google daha önce zaten mobil cihazlara yönelik endeksleme kullanıyordu, ancak bu değişiklik ile birlikte telefon dostu dizine ekleme işlemini tüm alan adlarına uygulayacak.

Google mobil dizin özelliği eylülde hazır

Milyarlarca site olduğu için geçiş yıllardır devam ediyor. Şu ana kadar geçen sürede ise Google arama sonuçlarında gösterilen sitelerin yüzde 70’nin mobil cihazlara gelmeden önce eklenmiş olduğunu söylüyor.

Google , 2016 yılında, siteleri telefon dostu sayfalarına göre sıralayan mobil dizin özelliği denemeye başladı ve şirket , aramalarının çoğunu 2018’de ilk olarak mobil olarak yaptı.

2019 yılına kadar gerçekleşen gelişmeler ile son noktaya gelen mobil dizin özelliği eylül ayında kullanıma tam anlamıyla giriyor.


Diğer Makalelerimiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.