Microsoft Windows 10 kullanıcılarını sevindirecek haber

Microsoft Windows 10 kullanıcılarını sevindirecek haber
Yazar

Yazılım sektörünün devlerinden Microsoft Windows 10 kullanıcıları için yeni bir abonelik sistemi üzerinde çalışıyor. Korsan işletim sistemlerine karşı olduğu bilinen Microsoft’un bu hamlesi ile yeni bir soluk getirebilir.

Microsoft Windows 10 abonelik sistemi geliyor

Microsoft Office programlarının paket olarak tekli satıldığı zamanlar çoğu kullanıcı için maddi külfet oluşturuyordu. Bu durumda korsan yazılımlara ilgi gösteren kullanıcılar  daha küçük ve aylık ödemeler yaparak erişim hakkına sahip olabileceği Microsoft Office 365 ortaya çıkınca rahat bir nefes almıştı.

Artan fiyatlardan dolayı bir süredir konuşulan Microsoft 365 uygulamasının detayları az olsa da ortaya çıktı. Bu uygulamaya göre aynı Office 365 abonelik sistemiyle entegre halde Windows 10 işletim sistemi ile geleceği  iddia ediliyor.

Microsoft 365 uygulamasının fiyatlandırma ve şartları henüz belli değil. Ancak aylık abonelik fiyatlarının mevcut Office 365 fiyatlarından dengesiz bir yükseklikte olmayacağı belirtiliyor.

Halı hazırda Windows 10 kullanan kişilerin bu servise geçmekte herhangi bir zorunluluğu bulunmuyor. Ücretsiz yükseltme programı ile Windows 10’a sahip olan kullanıcılar da, aynı şekilde kullanmaya devam edebilecekler. Konu hakkında ayrıntılı bilginin 2020 yılında Microsoft tarafından açıklanması bekleniyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir